King - Wade
En av de sämsta kvartsfinalerna i VM någonsin. Båda varit rätt kalla men otroligt bra Lottning har tagit dom hit. Wade har t.ex som enda spelare någonsin kastat 0 180s väl framme i en kvartsfinal. Otroligt. Jag ser inte någon anledning att det ska ändras drastiskt, så att säga.
Humphries - Anderson
Motsatsen till Wade så har Humphries pilar suttit helt fantastiskt i T20. Kändes som han skulle lands 180 varje gång första pilen var där inne. Kastade otroliga 15 stycken igår. Anderson inte lika fluent som vanligt så tycker detta är väldigt fint spel.
Price - Smith
Smith slog ut Clayton i årets match. Någonstans så måste de ta stopp med alla 180s och jag tycker värderingen På Smith blir överdriven. Vi kommer sitta med ångest hela matchen. Lite som HCP när City har övervärderats.
Gott nytt år alla!